Elektronik İmza Atamıyorum Ne Yapmalıyım?

İmza atabilmeniz için öncelikle javanın son sürümünü, kart okuyucu ve akis kart programını bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Javanın son sürümünü https://java.com/tr/ adresinden, kart okuyucu ve akis kart sürücülerini, http://www.kamusm.gov.tr/islemler/surucu_yukleme_servisi/ adresinden bilgisayarınızın özelliklerine göre mevcut olan seçeneklerden birini indirebilirsiniz.

a) İnternet explorer tarayıcısında herhangi bir sorun yoktur. Sorun oluşması durumunda, tarayıcınızın internet seçeneklerini sıfırlayıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra imza atılabilecektir.

b) Google Chrome tarayıcısı javayı desteklememektedir. Chrome tarayıcısında imza atılabilmesi için envision.client programını imza atarken çıkan uyarı kısmından  indirebilirsiniz.

Tüm programlar kurulu olduğu halde E-İmza sorunu devam ediyorsa bilgisayarınızdaki lisanslı olmayan antivirüsü devre dışı bırakın; sorunun devam etmesi halinde bilgisayarınızın Denetim Masası Bölümü'nden Windows Update kısmını kontrol edin. Güncelleştirmeleri denetledikten sonra işlemi bir daha deneyin. Tüm bunlara rağmen imza atmakta sorun yaşıyorsanız Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na başvurabilirsiniz.

Makale Detayları

Makale Kodu :
3
Ekleme Tarihi:
2022-02-17 15:27:00
Görüntüleme :
638
Oylama (Oylar):
(8)