Bilgisayarıma Nasıl Format Atabilirim?

Bilişimde format işletim sistemlerinde kullanılan ve diski biçimlendirmeye sağlayan bir komut satırı komutudur. Tabir olarak fabrika ayarlarına, yani başlangıçtaki boş ve kullanıma hazır hale getirmeye denir. Kullanıcılarımızın kurumda kullandıkları bilgisayarlara format atması işlemi Daire Başkanlığımız Donanım ve Destek Grubu tarafından yapılmaktadır. Ancak formatlama işlemleri öncesinde kullanıcılarımızın bir takım kurallara uyması gerektiğini belirtmekte fayda var. Bunlardan bazıları:

Format atmaya çalıştığınız bilgisayarın kuruma ait bilgisayar olduğundan emin olunuz, zira kişisel bilgisayarlara Daire Başkanlığımız çalışanları format atmakla yükümlük değildir.

Formatlanmasını istediğiniz bilgisayarın öncelikle Donanım ve Destek Grubu ekibi tarafından yerinde kontrol edildiğinden emin olunuz.

Formatlanmasına karar verilen bilgisayarın marka modelini ve format atılması gerektiğini belirten bir talebin tarafımıza ulaşması zorunludur.

Kullanıcılarımız için en önemli şey veri güvenliğidir. Dolayısıyla formatlanması istenen bilgisayarın içerisinde bulunan tüm verilerin yedeği kullanıcı tarafından alınmış olmalıdır. Zira format işlemi sırasında tüm verilerinizin silineceğini bilmenizi isteriz. Silinen verilerden Daire Başkanlığımız sorumlu olmayacak, tüm sorumluluk kullanıcılarımıza ait olacaktır.

Makale Detayları

Makale Kodu :
12
Ekleme Tarihi:
2022-02-18 10:40:10
Görüntüleme :
344
Oylama (Oylar):
(0)